Офіційний сайт КДНЗ №7 «Теремок» комбінованого типу Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Липень 2022 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Консультації для вихователів та батьків

Як зробити так, щоб дитина робила зарядку щоранку?

Фізінструктори та дитячі психологи вважають, що навіть найвпертіших малюків можна привчити виконувати фізичні вправи щоранку. Що роблять діти із задоволенням? Одноманітні дії або активні вправи у вигляді гри? Відповідь очевидна. Учені з Організації Nemours Foundations дійшли висновку, що під час виконання зарядки дитячу увагу потрібно підтримувати активною. Якщо ви запропонуєте малюкові шукати іграшки, користуючись підказками, зокрема йому буде необхідно вилізти на шведську стінку або, навпаки, нахилятися, щоб подивитися під диван, дитина охоче робитиме зарядку. Ще один секрет «зарядки без проблем» - участь інших членів родини. Адже разом усе робити значно веселіше. Секрет полягає ще й у тому, що для дитини характерною є наслідувальна поведінка, малюк легше виконує те, що роблять дорослі.

Ранкова зарядка корисна і для дорослих, і особливо для дітей. Привчаючи дитину з малих років виконувати вранці різні вправи, ви закладаєте фундамент, виробляючи звичку робити ранкову зарядку регулярно.

Коли малюк прокидається з ранку за допомогою ранкової зарядки, він отримує заряд бадьорості на весь день. Крім того, такі вправи зміцнюють м'язи і суглоби, зв'язки. Займатися гімнастикою вранці корисно для зміцнення хребта та імунної системи. Таким чином можна поліпшити апетит і сон, прискорити кровообіг.

У дитини удосконалюються нервові процеси і прискорюється зростання. Ранкова зарядка сприяє розумовому розвитку. Виходить, що від таких занять тільки користь для організму.

Привчаючи дитини до певних правил з раннього віку, батьки впливають на її фізичний розвиток, а також його сприйняття певних правил, яких з часом буде ще більше.

 

Які головні правила ранкової зарядки для дітей?

- Вже з дворічного віку можна вводити зарядку в розпорядок дня вашого малюка.

- Щоранку, не рахуючи ті дні, коли дитина хворіє, потрібно в один і той же час виконувати вправи.

- Під час зарядки одяг дитини повинна бути вільною, щоб він не сковував його рухи - найкраще робити зарядку в трусиках і босоніж.

- Для проведення дитячої зарядки не слід використовувати гантелі або інші обважнювачі. Перенапружувати дитини ви не повинні. Тому зарядка повинна продовжуватися близько п'яти хвилин.

- Під час виконання вправ стежте за тим, щоб у дитини була правильна постава. Крім того, важливо правильне дихання і точне виконання всіх вправ.

- Станьте прикладом для своєї дитини, покажіть, що ви з задоволенням будете робити зарядку разом з ним. І тоді він обов'язково приєднається до вас.

- Увімкніть улюблену музику вашої дитини, і тоді йому буде цікавіше і приємніше займатися зарядкою. Перетворіть виконання вправ в гру, щоб вона була в радість вашому малюку.

 

Які вправи повинні бути присутніми в ранковій зарядці для дітей?

- По- перший, починати таку зарядку треба з розминки. Сюди входять вправи, які допомагають прокинутися і розтягнути хребет - наприклад, потягування убік і вгору.

- Дуже ефективним є вправа, коли малюк у лежачому положенні швидко трясе ніжками і ручками. Таким чином поліпшується кровообіг.

- Наступною стадією зарядки є розігрів. Сюди варто включити ходьбу на місці або по кімнаті. Також корисна ходьба на носочках і п'ятах, а також зовнішньої і внутрішньої сторони стопи - таким чином ви уникнете поява у дитини плоскостопості, м'язи ніг будуть нормально розвиватися.

- А тепер приступайте до головної частини ранкової зарядки - сюди входять вправи з наростаючою інтенсивністю, що дозволяють зміцнити м'язи і суглоби, а також сухожилля. Це присідання, які чудово зміцнюють м'язи ніг і спини, нахили вперед і назад - вони ефективні для зміцнення м'язів спини і черевного преса. Крім того, не забудьте про нахилах в сторони - вони сприяють зміцненню бічних м'язів тулуба. У цій частині зарядки дитина повинна робити махи руками і ногами - це робить суглоби еластичними. Ну, і звичайно, не забуваємо про віджимання, які розвивають плечовий пояс і спину вашої дитини.

- Заключний етап зарядки - це вправи, які допомагають заспокоїти серцебиття і нормалізують тиск. Нехай це буде ходьба на місці, при цьому дитина піднімаємо і опускає обидві руки через сторони.

Для того, щоб ваш малюк виріс здоровим і міцним, необхідно регулярно займатися ранковою гімнастикою, а також вибрати який-небудь вид спорту. Маленьку дитину можна записати на художню або спортивну гімнастику, також корисно плавання. Багато хто віддає своїх дітей у ковзанярський спорт і фігурне катання, а також на спортивні танці та заняття легкою атлетикою.

 

Як виробити у дитини позитивне відносин до ранкової зарядки?

- По-перше, щоранку слід будити дитину з позитивним настроєм. Увімкніть його улюблену музику, потанцюйте разом, робіть вправи, які не дратують вашої дитини.

- Скажіть, що улюблений сніданок він отримає після того, як виконає ранкову зарядку.

- Підберіть спеціальне відео з зарядкою для дитини. Так йому буде цікавіше виконувати вправи.

 

Оголошення

Логопедична служба

Якщо вашому малюку необхідна допомога у тому, щоб розмовляти красиво і чітко, вірно будувати слова та речення, збагатити словниковий запас – ми запрошуємо вас до логопедичних груп КДНЗ №7 «Теремок» - «Зайченята» та «Соняшки».

Вчителі-логопеди пропонують Вам широкий спектр логопедичних послуг для дітей 5-го та 6-го року життя з різними порушеннями мовлення, а саме:

Консультація та діагностика ( логопедичне обстеження)

Постановка звуків

Корекція звуковимови

Заняття з розвитку мовлення

Логопедичний массаж

Дізнайтесь про рівень розвитку мовлення вашої дитини – запишіться на безкоштовну консультацію до логопеда!
Запис по тел. 097-780-4689, 097-194-6077

Детальніше

Консультації для батьків