Офіційний сайт КДНЗ №7 «Теремок» комбінованого типу Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Липень 2022 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Музичні керівники ДНЗ

Ломейко Катерина Іванівна

Музичний керівник

 

На посаді: з 2018 року

Педагогічний стаж:  роки

 

Потурвай Ольга Вікторівна

Музичний керівник

Мелітопольський державний педагогічний університет

На посаді: з 2011 року

Педагогічний стаж: 5 років

Музика надихає весь світ, Постачає душу крилами,
Сприяє польоту уяви; Музика додає життя
І веселість всьому існуючому ...
Її можна назвати втіленням всього
Прекрасного і всього піднесеного.

Платон

 

Робота з музичного виховання в нашому дошкільному закладі

Вплив музики на емоційний,творчий,психічний розвиток дитини безперечний. Музика здатна викликати у малюка шквал почуттів і переживань. Вже в перші місяці дитина прислухається до мелодійних та заколисуючих звуків колискової,жваво реагує на танцювальну музику, зупиняє погляд на музичному інструменті, що звучить. Музичні здібності у дітей проявляються дуже рано. Музика постійно викликає в дитини посмішку, рух, вона вся ніби перетворюється та пожвавлюється. З віком емоційний відгук дитини на музику носить більш визначений характер.

Педагогічний процес з музичного виховання в нашому закладі зорієнтований на виховання в дітей художніх потреб, інтересу до прекрасного в природі, в найближчому оточенні, у повсякденному побуті, що викликає у дітей різного віку емоційні відчуття. Музика є обов'язковою під час проведення розваг, спортивних свят, ранкової гімнастики тощо. Музичний розвиток, виховання здійснюється за розділами: співи, слухання музики, музично-ритмічні рухи, танці. У процесі музичного виховання діти ознайомлюються з різними музичними творами, набувають певні знання, виробляють уміння й навички слухання музики, співу, музично-ритмічних рухів. У результаті ознайомлення дітей зі світом краси й гармонії, світом мистецтва пробуджується їх бажання займатися різними видами художньо-естетичної діяльності. Під час свят батьки завжди мають змогу спостерігати за діяльністю дітей, оцінити рівень розвитку їх музичних,мовних, рухових та інших здібностей.

Робота з музичного виховання в нашому садочку розпочинається ще у ранньому віці. На всіх етапах шляху тривалістю в шість років дітки систематично, послідовно займаються всіма видами музичної діяльності. Вчаться слухати музику, співати, танцювати, грати на музичних інструментах, виконувати ролі у театралізованих виставах. В процесі розучування, співу в дітей розвивається пам’ять, міцніють голосові зв’язки, уміння правильно дихати. Йде постійна робота над дикцією. Дитина вчиться правильно наспівувати звуки, слова, речення, виразно, ритмічно, красиво танцювати, висловлювати в танці свої почуття і емоції, запрошувати на танець один одного і проводжати після танцю. Танцювати дуже корисно для здоров’я. У дитини розвивається правильна постава, - надалі вона почувається впевнено в будь-якій ситуації. Також прищеплюємо любов до класичної музики, розширюємо кругозір. При систематичному слуханні музики у дітей виробляється посидючість, увага - це вже підготовка до школи та подальшого життя. Ми бачимо в кожній дитині таланти і здібності, допомагаємо їх розкрити. Музика – є одним із засобів виховання, але коли вона усвідомлено сприймається дитиною. Людина, якій в дитинстві розкрили вікно в світ прекрасного, вміє повніше і радісніше сприймати життя, бачити світ багатосторонньо. І ми, дорослі, допомагаємо дітям побачити красу в природі, в праці, вчимо хвилюватися і радіти. Кожному з батьків потрібно пам’ятати, що дітей несприйнятливих до музики немає. Навчаючи музиці, ми впливаємо на загальний розвиток і духовний світ дитини. Заняття музикою впливають на інтелектуальний розвиток і емоційне самопочуття дитини. Прискорюється ріст клітин, що відповідають за інтелект людини. Під дією музики активізуються енергетичні процеси організму, спрямовані на фізичне оздоровлення. Тому на музичних заняттях ми ретельно відбираємо музичний матеріал. Розвиток музикальності у кожної дитини індивідуальний, тому не потрібно засмучуватися, якщо у малюка не відразу виходить співати і танцювати, для цього потрібен час.

За організацію музично-естетичного виховання дошкільнят в садку відповідають 2 музичних керівника. Музичне виховання у дошкільному навчальному закладі «Теремок» органічно поєднує в собі такі доступні дітям види музичної діяльності як слухання музики, співи, музично-ритмічні рухи та гру на дитячих інструментах. Для цього у музичному залі є міні-музей музичних інструментів «Весели нотки».

Крім залу в методичному кабінеті закладу, є достатня кількість методичної літератури, атрибутів до театралізованої діяльності, музично-дидактичних ігор, необхідних для залучення дошкільнят до різноманітних видів музичної діяльності. До організації роботи з дітьми музичні керівники підходять відповідально, щоразу обираючи ефективні форми, методи і засоби навчально-виховної роботи з дошкільниками, активно використовують сучасні твори музичного мистецтва.

Завдяки злагодженій систематичній роботі музичних керівників з дітьми, молодші дошкільники емоційно відгукуються на музику; розрізняють звучання барабану; впізнають і називають знайомі музичні вокальні твори; розпізнають характер музики (весела-сумна), регістр (високо-низько), темп виконання (швидко-повільно); розуміють настрій музики; плескають в долоні, виставляють праву-ліву ногу на каблук.

Вихованці середньої групи відчувають і визначають загальний характер і настрій п’єси; висловлюють думки щодо прослуханих творів; розрізняють на слух барабан, сопілку і трикутник.

За системою роботи К. Орфа працює музичний керівник Потурвай О.В. Працюючи за цією системою ставе перед собою такі завдання:

- Ознайомлення дошкільнят із різновидами музичних звуків та методикою їх відтворення;

- Формування пізнавальної компетентності за допомогою мовленнєвих ігор, фольклорних зразків;

- Збагачення емоційно-чуттєвого та когнітивного досвіду дітей шляхом впровадження інноваційних форм організації роботи: імпровізацій, психогімнастики, пальчикової гімнастики, арт-терапії.

- Розвиток мовлення та формування культури мови дитини.

Завдяки роботі за методикою, діти старшого дошкільного віку вміють передавати враження від прослуханої музики; самостійно визначають настрій, характер твору та засоби музичної виразності (темп, динаміку, регістр); жанрову належність музичного твору (вокальний – сольний чи хоровий; інструментальний – ансамбль або оркестр); розрізняють марш, вальс, польку; впізнають і називають бубон, барабан і трикутник; у дітей добре сформовані співочі вміння (дикція, артикуляція, вміння брати дихання, злагоджений спів).

 

Відповідно до посадових обов’язків, вимог методики музичного виховання муз керівникові необхідно здійснювати таку діяльність:

1. Проводити заняття у кожній віковій групі двічі на тиждень відповідно до графіка роботи. Це вимагає значної попередньої підготовки: добір й розучування музичного репертуару, необхідного для роботи, розробка й планування засвоєння програмових навичок, підготовка наочного матеріалу, приладдя, прослуховування музичних записів.

2. Планувати й проводити індивідуальні заняття.

3. Діагностувати рівень музичного розвитку дітей.

4. Складати та відповідати за складання сценаріїв свят, програм розваг, підготовку та їх проведення.

5. Керувати роботою вихователя у сфері музичного розвитку дітей шляхом індивідуальних консультацій та групових занять.

Під час консультацій музкерівник ознайомлює вихователів із планом роботи, розучує з ними дитячі музичні твори, звертаючі увагу на ті вміння і навички, якими має оволодіти кожна дитина, обговорює проведені заняття (відзначає успіх та труднощі дітей, пояснює, як можна їм допомогти), добирає репертуар для програвання на ранковій гімнастиці, інших заняттях, прогулянках тощо. На групових заняттях для вихователів муз керівник систематично вдосконалює навички дітей у галузі пісні й руху. Розучує з ними твори для індивідуального і колективного виконання на святах і під час розваг. При цьому бере до уваги здібності кожного педагога. Кількість консультацій та занять залежить від музичної підготовленості вихователів.

6. Вести роботу з батьками, залучаючи їх до загального процесу музичного виховання.

 

Оголошення

Логопедична служба

Якщо вашому малюку необхідна допомога у тому, щоб розмовляти красиво і чітко, вірно будувати слова та речення, збагатити словниковий запас – ми запрошуємо вас до логопедичних груп КДНЗ №7 «Теремок» - «Зайченята» та «Соняшки».

Вчителі-логопеди пропонують Вам широкий спектр логопедичних послуг для дітей 5-го та 6-го року життя з різними порушеннями мовлення, а саме:

Консультація та діагностика ( логопедичне обстеження)

Постановка звуків

Корекція звуковимови

Заняття з розвитку мовлення

Логопедичний массаж

Дізнайтесь про рівень розвитку мовлення вашої дитини – запишіться на безкоштовну консультацію до логопеда!
Запис по тел. 097-780-4689, 097-194-6077

Детальніше

Консультації для батьків