Офіційний сайт КДНЗ №7 «Теремок» комбінованого типу Дніпрорудненської міської ради

Розділи

Календар

« Жовтень 2021 »
Пн   4 11 18 25
Вт   5 12 19 26
Ср   6 13 20 27
Чт   7 14 21 28
Пт 1 8 15 22 29
Сб 2 9 16 23 30
Нд 3 10 17 24 31

Пошук

Організаційні рішення для реалізації програми в ДНЗ

Дошкільний заклад «Теремок» - учасник міжнародного проекту «Вчимося жити разом».

За ініціативи та підтримки Європейського Союзу, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні впроваджується проект «Вчимося жити разом». Мета якого – навчити дітей та підлітків, які найбільше постраждали внаслідок воєнного конфлікту в Україні, життєвих навичок, необхідних для мирного життя у приймаючих та домашніх спільнотах. Програма спирається на визначення змісту освітніх ліній Базового компоненту: «Особистість дитини» та «Дитина в соціумі». У змісті програми розкрито можливості організації в умовах ДНЗ діяльності, яка дозволяє об'єднати дорослих (педагогів, батьків) та дітей на шляху до прийняття та взаєморозуміння.

З 25 жовтня по 27 жовтня 2016 року вихователь-методист Івченко Ірина Володимирівна пройшла навчання за парціальною программою «Вчимося жити разом» з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років на засадах розвитку життєвих навичок. Дані знання програми надають можливість відпрацювати навички ефективної взаємодії та спілкування з дітьми дошкільного віку, спілкування з дитиною без агресії, злості, без конфлікту, за принципом «Вчуся не карати, а домовлятися», що є запорукою виховання гармонійно розвиненої, зрілої та відповідальної особистості.

ВІТАЄМО СЕРЕДНЮ ГРУПУ №4 «ЇЖАЧКИ» ТА СТАРШУ ГРУПУ №8 «МЕТЕЛИКИ» - ВАШІ ГРУПИ Є УЧАСНИКАМИ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ «ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ»

 

Умови успішного впровадження програми

1. Особиста готовність вихователя/психолога розвивати, наслідувати та поши- рювати ідеї щодо необхідності формування життєвих навичок у дорослих (батьків) і дітей на засадах гуманності, толерантності, терпимості та поваги до іншої людини.

2. Партнерський формат взаємодії між учасниками освітнього процесу під гас- лом «У злагоді та радощах творимо добрі справи».

3. Побудова взаємин із дітьми та батьками в чіткій відповідності до концепту- альних ідей, визначених у проекті «Вчимося жити разом».

4. Наявність навчально-методичного забезпечення.

5. Логічне місце в сітці занять у відповідній віковій групі.

6. Заняття проводять вихователі/психологи, які пройшли підготовку (тренінг) із формування життєвих навичок за програмою «Вчимося жити разом».

7. Моніторинг ефективності запровадження парціальної програми (фіксація змін у поведінці/ставленні дорослих і дітей).

 

Організаційні особливості

Звертаємо увагу, що запропоновані навчально-методичні розробки відображають пілотний варіант вирішення освітніх завдань парціальної програми з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6–7 років «Вчимося жити разом».

Пілотне впровадження розраховане на роботу впродовж трьох місяців. У кож- ній віковій групі — по два заняття на місяць, загалом по шість занять. Тривалість одного заняття: середня група (від 4 років, 5-й рік життя) — 20–25 хв.; старша група (від 5 років, 6-й рік життя + від 6 років, 7-й рік життя) — 25–30 хв. Формат роботи з дітьми — тренінгово-ігровий.

Форма роботи з дітьми — групові комплексні розвивальні заняття, індивіду- альна робота, робота в підгрупах.
Форми роботи з дорослими — колективні та індивідуальні, очні та дистанційні (детально представлені в Частині І цього посібника, а саме «Зміст і форми реалізації першого змістового напряму програми «Простір, дружній до дитини»).

Заняття — форма вирішення завдань дошкільної освіти, за якої вихователь, працюючи з групою дітей у встановлений режимом час, організовує і спрямовує піз- навальну діяльність з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини.

Розвивальне заняття — спеціально організоване заняття, спрямоване на розви- ток у дитини вмінь і навичок, які становлять зону найближчого розвитку.

Основний метод — гра.

Допоміжні методи — психологічні етюди, ігрові вправи, бесіди, проблемні ситуації та ін.

Час проведення занять — перша або друга половина дня.

 

Структура заняття

ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Налаштування на роботу. Мотивація Досягнення емоційної рівноваги. Психосоматичне розслаблення

2. Заглиблення в тему Піраміда проблемних запитань

ОСНОВНА ЧАСТИНА

3. Розкриття теми Виклад матеріалу: ігри, вправи, завдання, творчі форми роботи

ЗАВЕРШАЛЬНА ЧАСТИНА

4. Узагальнення Формулювання головної думки, умовивід

5. Рефлексія Формування емоційного відгуку щодо предмета обговорення на занятті

 

Додаткові завдання/суміжні напрями діяльності

Закріплення знань, формування вмінь і навичок у повсякденному житті: ранкові години прийому дитини в дошкільному закладі, організація діяльності на прогулянці та у другій половині дня.

Оголошення

Логопедична служба

Якщо вашому малюку необхідна допомога у тому, щоб розмовляти красиво і чітко, вірно будувати слова та речення, збагатити словниковий запас – ми запрошуємо вас до логопедичних груп КДНЗ №7 «Теремок» - «Зайченята» та «Соняшки».

Вчителі-логопеди пропонують Вам широкий спектр логопедичних послуг для дітей 5-го та 6-го року життя з різними порушеннями мовлення, а саме:

Консультація та діагностика ( логопедичне обстеження)

Постановка звуків

Корекція звуковимови

Заняття з розвитку мовлення

Логопедичний массаж

Дізнайтесь про рівень розвитку мовлення вашої дитини – запишіться на безкоштовну консультацію до логопеда!
Запис по тел. 097-780-4689, 097-194-6077

Детальніше

Консультації для батьків